יואב אייבזון

ביטוח מנהלים הינו חיסכון פנסיוני המהווה חוזה אישי בין החוסך לחברת הביטוח שלא ניתן לשינוי.

אפיק חסכון זה נועד לתת מענה להיבטים וצרכים אישיים של החוסך ובכללם פנסיה חודשית (קצבה).

ביטוח חיים (ריסק) וכן האפשרות לבטח באובדן כושר עבודה (אכ"ע) תוך התאמת מרכיבי הביטוח לצרכי ולדרישות החוסך.

מבנה ההפקדות ברוב תוכניות ביטוח החיים הינם 7% - 6% תגמולי עובד,7.5% - 6.5% תגמולי מעסיק, 8.33% הפרשת המעסיק לפיצויים וכן עד 2.5% לרכישת כיסוי מפני אובדן כושר עבודה.

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בביטוח זה נקרא מקדם קצבה להמרה. ככל שמקדם זה נמוך יותר כך קצבת המבוטח שיוצא לגמלאות גבוהה יותר. מאחר ותוחלת החיים עלתה וכיום אדם חי שנים רבות יותר וזקוק לקצבה לשנים רבות יותר אזי החל משנת 2013 כלל המבוטחים החדשים בסוג פוליסת ביטוח (ביטוח מנהלים) אינם זוכים למקדם המרה מובטח , קרי אחד היתרונות המובהקים של אפיק חסכון זה פסק מתוך הצורך לשמר את יכולת חברות הביטוח לשלם קצבאות לכלל החוסכים ולמנוע גרעון עתידי לאור עלייה בתוחלת חיים.

כמו כן כלל ההפקדות משנת 2008 למרכיב תגמולים הינם לקצבה.

יש לשים לב כי באפיק חסכון זה התנאים ועלויות הביטוח נגזרים ממצב בריאות החוסך ויש משמעות לכל מחלה או מוגבלות ולעיתים עד כדי סירוב ביצוע ביטוח.

כמובן גם באפיק זה ישנן הטבות מס המשתנות בין שכיר , עצמאי , שכיר בעל שליטה בהתאם לתקרות המתעדכנות מידי שנה.

קיימת חשיבות לבדוק את הפוליסות הקיימות ברשותך גם אם הן ישנות ובעלות מקדם קצבה מובטח , ניתן לשפר את את מבנה הפוליסה ולדאוג לקצבה גבוהה יותר לעתיד וכל מקרה לגופו.

אז אם בא לכם לשמוע עוד קצת על החסכון הפנסיוני שלכם ומה נכון ומתאים לכם ולדאוג לעתידכם מבעוד מועד מוזמנים ליצור קשר עימי.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות